Rezultatele obținute de elevii CNLB la Olimpiadele școlare în anul școlar 2021 - 2022
Nr. crt. Nume și prenume elev Clasa Rezultat Faza Profesor îndrumător Materia
1 DOBRA VICTOR 7B Mențiune Națională DRĂGUȘ DANIELA Informatică Calificat lot național
2 LORINTZ ALEXANDRU 11A Mențiune Națională DRĂGUȘ DANIELA&LEBĂDĂ MONICA Informatică Calificat lot național
3 GROSU ȘTEFAN IULIAN 9A Premiu Special Națională ȘTEF VASILE Geografie
4 BELEIU BIANCA-MARIA 6A Participare Națională MIHU ANCA Matematică
5 CÎNDESCU RAREȘ 7B Participare Națională LORINTZ LILIANA Matematică
6 DOBRA VICTOR 7B Participare Națională LORINTZ LILIANA Matematică
7 NEGURA-DAMIAN ZARA ELENIA 9A Participare Națională BIRSAN IOAN  Fizică
8 FRATILESCU GABRIEL  9A Participare Națională BIRSAN IOAN  Fizică
9 MIHU ALINA 9A Participare Județeană STERCA CRISTINA Limba Română
10 GHIBESCU ANDRA 9F Participare Națională BARBU IOANA Limba Engleză
11 VASINC DAMARIS 9F Participare Națională DAMIAN ELENA Istorie
12 BALEA ANTONIA-CRISTINA 10B Participare Națională CÂNDEA TEREZA Lectura ca abilitate
13 ȚĂRAN IULIA-ROMANA 10C Participare Națională GROSU MONICA Limba Română
14 LUNCAN DOROTEEA  10E Participare Națională HAN SIMONA  Religie Penticostală
15 BRASOVEANU PATRICIA 10F Participare Națională LUCIA DREGHICIU Limba Engleză
16 CRACIUNESCU ANDREI 11F Participare Națională LUCIA DREGHICIU Limba Engleză
17 ECHIPA DE OINĂ FETE Liceu Mențiune Națională CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică
18 DOBRA VICTOR 7B Premiul I Județeană LORINTZ LILIANA Matematică Calificare etapa națională
19 DOBRA VICTOR 7B Premiul I Județeană DRĂGUȘ DANIELA Informatică Calificare etapa națională
20 DOBRA VICTOR IOAN 7B Premiul I Județeană MIHU RODICA Fizică Calificare etapa națională
21 GROSU ȘTEFAN IULIAN 9A Premiul I Județeană ȘTEF VASILE Geografie Calificare etapa națională
22 NEGURA-DAMIAN ZARA ELENIA 9A Premiul I Județeană BIRSAN IOAN  Fizică Calificare etapa națională
23 GHIBESCU ANDRA 9F Premiul I Județeană BARBU IOANA Limba Engleză Calificare etapa națională
24 VASINC DAMARIS 9F Premiul I Județeană DAMIAN ELENA Istorie Calificare etapa națională
25 BALEA ANTONIA-CRISTINA 10B Premiul I Județeană CÂNDEA TEREZA Lectura ca abilitate Calificare etapa națională
26 ȚĂRAN IULIA-ROMANA 10C Premiul I Județeană GROSU MONICA Limba Română Calificare etapa națională
27 LUNCAN DOROTEEA  10E Premiul I Județeană HAN SIMONA  Religie Penticostală Calificare etapa națională
28 BRASOVEANU PATRICIA 10F Premiul I Județeană LUCIA DREGHICIU Limba Engleză Calificare etapa națională
29 LORINTZ ALEXANDRU 11A Premiul I Națională DRĂGUȘ DANIELA&LEBĂDĂ MONICA Informatică Calificare etapa națională
30 CRACIUNESCU ANDREI 11F Premiul I Județeană LUCIA DREGHICIU Limba Engleză Calificare etapa națională
31 OPRIȚA RAUL 5A Premiul I Județeană MIHU ANCA Matematică
32 ȘTEF  CRISTIAN 5A Premiul I Județeană MIHU ANCA Matematică
33 CRISTEA SARA 12F Premiul I Județeană STEFAN LUCIAN Istorie
34 ECHIPA DE OINĂ FETE Liceu Premiul I Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică Calificare etapa națională
35 ECHIPA DE OINĂ BĂIEȚI Liceu Premiul I Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică Calificare etapa regională
36 BELEIU BIANCA-MARIA 6A Premiul II Județeană MIHU ANCA Matematică Calificare etapa națională
37 CÎNDESCU RAREȘ 7B Premiul II Județeană LORINTZ LILIANA Matematică Calificare etapa națională
38 FRATILESCU GABRIEL  9A Premiul II Județeană BIRSAN IOAN  Fizică Calificare etapa națională
39 MIHU ALINA 9A Premiul II Județeană STERCA CRISTINA Limba Română Calificare etapa națională
40 ȘTEFĂNESCU SERGIU 5B Premiul II Județeană MIHU ANCA Matematică
41 VASILE EMANUELA  5A Premiul II Județeană FÂNTÂNĂ ANA Religie Ortodoxă
42 MARIN GEORGE 7B Premiul II Județeană MIHU RODICA Fizică
43 FRĂȚILESCU GABRIEL 9A Premiul II Județeană MUNTEAN MARIUS &LEBĂDĂ MONICA Informatică
44 TARCIUC IANIS 9A Premiul II Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Șah
45 ȘUTEU RAHELA 9D Premiul II Județeană HAN SIMONA  Religie Penticostală
46 ȘERBĂNESCU MIHAI 9F Premiul II Județeană ȘTEF VASILE Geografie
47 HINȚA LARISA 10A Premiul II Județeană BUT GEORGETA Limba Română
48 HINȚA LARISA-MARIA 10A Premiul II Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
49 MUNTEAN DAVID - CRISTIAN 10A Premiul II Județeană HODOR MARIA Matematică
50 OLARU MARIA 11A Premiul II Județeană LUCIA DREGHICIU Limba Engleză
51 ILASCA RUBEN JAVIER 11E Premiul II Județeană HAN SIMONA Religie Penticostală
52 MAREȘ AMALIA 11F Premiul II Județeană BUT GEORGETA Limba Română
53 VINTILĂ ANDREEA 12A Premiul II Județeană BUT GEORGETA Limba Română
54 ȘTEFAN CLAUDIA 12D Premiul II Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Pentatlon
55 ECHIPA DE BASCHET FETE  Gimnaziu Premiul II Județeană CANDREA CRISTINA  Educație Fizică
56 ECHIPA DE BASCHET FETE Liceu Premiul II Județeană OPRIȚA IONUȚ  Educație Fizică
57 MUNTHIU SONIA 5B Premiul III Județeană MIHU ANCA Matematică
58 MUNTHIU SONIA 5B Premiul III Județeană OBREJA ADRIANA Limba Română
59 MARIN GEORGE 7B Premiul III Județeană LORINTZ LILIANA Matematică
60 ALOMAN ALEXANDRA 6A Premiul III Județeană FÂNTÂNĂ ANA Religie Ortodoxă
61 NEGURA DAMIAN ERIC NICHOLAS 7A Premiul III Județeană MIHU RODICA Fizică
62 BOGDAN CONSTANTIN 9A Premiul III Județeană TODOR PETRU Matematică
63 AVRAM RALUCA 9A Premiul III Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Tenis de masă
64 DOCEA SABINA 9A Premiul III Județeană MIHEȚIU MIHAELA Limba Engleză
65 TARCIUC IANIS 9A Premiul III Județeană ȘTEF VASILE Geografie
66 ȘUTEU DAVID 9D Premiul III Județeană HAN SIMONA  Religie Penticostală
67 TAMAS MARIA-DENISA 9E Premiul III Județeană DAMIAN ELENA Istorie
68 SERBANESCU MIHAI 9F Premiul III Județeană ANCA DRAGHITA Limba Engleză
69 CAUTIS IOANA 11A Premiul III Județeană LUCIA DREGHICIU Limba Engleză
70 DAVEL CLARA 11F Premiul III Județeană LUCIA DREGHICIU Limba Engleză
71 HULEA GABRIEL  12B Premiul III Județeană PETRU VALENTIN  Religie Ortodoxă
72 CUNȚAN DENIS 12E Premiul III Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Pentatlon
73 ECHIPA DE BASCHET BĂIEȚI Liceu Premiul III Județeană OPRIȚA IONUȚ  Educație Fizică
74 DRĂGOI CARLA-ELENA 5B Mențiune Județeană MIHU ANCA Matematică
75 PAUL LEVI 5A Mențiune Județeană MIHU ANCA Matematică
76 RIZZOLO ȘERBAN  5A Mențiune Județeană MIHU ANCA Matematică
77 BOGDAN NICOLETA-GEORGIANA 5A Mențiune Județeană MIHU ANCA Matematică
78 BOGDAN NICOLETA 5A Mențiune Județeană OBREJA ADRIANA Limba Română
79 GLOGOVEȚAN MARA 5A Mențiune Județeană OBREJA ADRIANA Limba Română
80 ALOMAN ALEXANDRA 6A Mențiune Județeană VESA NADIA Limba Română
81 BELEIU BIANCA 6A Mențiune Județeană VESA NADIA Limba Română
82 PĂTRUȚ IOANA 6A Mențiune Județeană FÂNTÂNĂ ANA Religie Ortodoxă
83 JINAR CAMELIA 6B Mențiune Județeană OBREJA ADRIANA Limba Română
84 PĂTRUȚ IOANA 6B Mențiune Județeană OBREJA ADRIANA Limba Română
85 NEGURĂ DAMIAN -ERIC NICOLAS 7A Mențiune Județeană LORINTZ LILIANA Matematică
86 BERGHEAN SARA -IULIA 7B Mențiune Județeană LORINTZ LILIANA Matematică
87 CIOICA CRISTIANA 7A Mențiune Județeană FÂNTÂNĂ ANA Religie Ortodoxă
88 DUMITREASĂ HORIA 7A Mențiune Județeană MIHEȚIU MIHAELA Limba Engleză
89 FILIP VANESSA 7A Mențiune Județeană MIHEȚIU MIHAELA Limba Engleză
90 ZOICAȘ TUDOR 7B Mențiune Județeană CANDREA CRISTINA  Educație Fizică - Cros
91 NANDREA IADIRA 8A Mențiune Județeană MIHEȚIU MIHAELA Limba Engleză
92 NANDREA IADIRA 8A Mențiune Județeană VESA NADIA Limba Română
93 AVRAM RALUCA 9A Mențiune Județeană STERCA CRISTINA Lectura ca abilitate
94 DOCEA SABINA-ILINCA 9A Mențiune Județeană STERCA CRISTINA Lectura ca abilitate
95 FRĂȚILESCU GABRIEL 9A Mențiune Județeană STERCA CRISTINA Lectura ca abilitate
96 GROSU ȘTEFAN 9A Mențiune Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Tenis de masă
97 MIHU ALINA 9A Mențiune Județeană STERCA CRISTINA Lectura ca abilitate
98 NEGURĂ-DAMIAN ZARA-ELENIA 9A Mențiune Județeană POPA DINA Chimie
99 TECĂU ALESIA 9A Mențiune Județeană STERCA CRISTINA Lectura ca abilitate
100 TÂRZIU BOGDAN 9A Mențiune Județeană MUNTEAN MARIUS &LEBĂDĂ MONICA Informatică
101 VASIU LARISA 9A Mențiune Județeană MIHEȚIU MIHAELA Limba Engleză
102 MORUȘCA SARAH 9B Mențiune Județeană BARBU IOANA Limba Engleză
103 CIBU MARIA-ISABELLE 9C Mențiune Județeană GROSU MONICA Limba Română
104 ONET GIULIA 9C Mențiune Județeană CORFITA GEORGE Limba Engleză
105 ONEȚ GIULIA-MARIA 9C Mențiune Județeană GROSU MONICA Lectura ca abilitate
106 SUCIU LUISA-DORIS 9C Mențiune Județeană GROSU MONICA Lectura ca abilitate
107 BADILA FLAVIUS  9D Mențiune Județeană HAN SIMONA  Religie Penticostală
108 LUNKAN MARKUS 9D Mențiune Județeană HAN SIMONA  Religie Penticostală
109 DĂNCILǍ ALECSANDRA RAMONA 9F Mențiune Județeană TODOR CORNELIA Limba Română
110 DĂNCILĂ ALECSANDRA RAMONA 9F Mențiune Județeană BARBU IOANA Limba Engleză
111 GHIBESCU ANDRA 9F Mențiune Județeană TODOR CORNELIA Limba Română
112 GROZA ALEXANDRA 9F Mențiune Județeană DAMIAN ELENA Istorie
113 OLAR IULIA 9F Mențiune Județeană ANCA DRAGHITA Limba Engleză
114 AIRINEI MARIA-CRISTINA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
115 AIRINEI MARIA-CRISTINA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Limba Română
116 BELCIU CARLA MARIA 10A Mențiune Națională DRĂGUȘ DANIELA&LEBĂDĂ MONICA Informatică
117 BELCIU CARA MARIA 10A Mențiune Județeană ȘTEF VASILE Geografie
118 DOBRA ANA-MARIA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
119 DOBRA ANA-MARIA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Limba Română
120 HĂPRIAN AMALIA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
121 HĂPRIAN AMALIA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Limba Română
122 HĂPRIAN OANA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
123 HĂPRIAN OANA 10A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Limba Română
124 ALOMAN DENISA 10B Mențiune Județeană CORFITA GEORGE Limba Engleză
125 BĂBUȚ ALEXANDRU VASILE 10B Mențiune Județeană ȘTEF VASILE Geografie
126 CETINĂ GEORGIANA-DANA 10B Mențiune Județeană CÂNDEA TEREZA Lectura ca abilitate
127 HODOR ANDREEA-OANA 10B Mențiune Județeană CÂNDEA TEREZA Lectura ca abilitate
128 PUTAN IULIA NICOLETA 10B Mențiune Județeană ANCA DRAGHITA Limba Engleză
129 SCARLAT VLAD MIHAIL 10B Mențiune Județeană ANCA DRAGHITA Limba Engleză
130 PUIA TIMOTEI 10C Mențiune Județeană ȘTEF VASILE Geografie
131 SERDENCIUC-CRISTEA BIANCA-MARIA 10C Mențiune Județeană GROSU MONICA Lectura ca abilitate
132 MOIAN DENISA 10F Mențiune Județeană RADICIU ANAMARIA Limba Engleză
133 PÎȚAN ALEXANDRU 10E Mențiune Județeană DUMITRAȘ DAN Istorie
134 BLAGA REBECA IOANA 10F Mențiune Județeană ȘTEF VASILE Geografie
135 TITIANU ISABELA 10F Mențiune Județeană CÂNDEA TEREZA Lectura ca abilitate
136 GHEORGHE ANDREEA 11A Mențiune Națională DRĂGUȘ DANIELA&LEBĂDĂ MONICA Informatică
137 VĂLASĂ DARIUS-ANDREI 11A Mențiune Națională DRĂGUȘ DANIELA&LEBĂDĂ MONICA Informatică
138 OLARU MARIA 11A Mențiune Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
139 MICLEA ANA 11D Mențiune Județeană RADICIU ANAMARIA Limba Engleză
140 ITU JASMINE-MARIA 11F Mențiune Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
141 STOICA PAULA 11F Mențiune Județeană BUT GEORGETA Lectura ca abilitate
142 DAMIAN VASILE 11F Mențiune Județeană LUCIA DREGHICIU Limba Engleză
143 FILIMON ADINA 11F Mențiune Județeană LUCIA DREGHICIU Limba Engleză
144 HILEAGĂ MARIA-GEORGIANA 12A Mențiune Județeană TODOR PETRU Matematică
145 ȘTEFAN CLAUDIA 12D Mențiune Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Cros
146 CUNȚAN DENIS 12E Mențiune Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Cros
147 DAN PAUL 12E Mențiune Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică - Cros
148 MOLNAR ANAMARIA 12F Mențiune Județeană ȘTEFAN LUCIAN Istorie
149 ECHIPA DE FOTBAL FETE Liceu Mențiune Județeană CRIȘAN OVIDIU  Educație Fizică
150 ECHIPA DE VOLEI BĂIEȚI Liceu Mențiune Județeană CANDREA CRISTINA  Educație Fizică